درباره هفتمین دوره دفاع سه دقیقه‌ای

مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه‌ای (3MT) بستری برای رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان و فرصتی برای برقراری ارتباط بین فضای دانشگاه، صنعت و جامعه و کاربردی‌کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی است.

این مسابقات از سال 2008 میلادی در دانشگاه کوئینزلند استرالیا آغاز شده و در حال حاضر در تعداد زیادی از دانشگاه های معتبر دنیا اجرا می شود. در ایران به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی این مسابقات از سال 1395  آغاز شد و تاکنون پنج دوره از آن برگزار شده است. 

 

شرایط و نحوه برگذاری:

 

1- زمان ارائه برای هر شرکت¬کننده صرفاً، 3 دقیقه خواهد بود که در طول این زمان دانشجو ملزم است ایده اصلی پایان¬نامه خود را با تاکید بر جنبه¬های کاربردی و دستاوردهای آن به مخاطبان منتقل نمایند.

2- این رویداد بصورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت¬کننده باید از مطالب مورد نظر خود یک اسلاید تک¬صفحه¬ای تهیه نماید.

3- ارائه باید در قالبی جذاب و با استفاده از فنون و مهارت¬های ارتباطی انجام شود. (دانشجویان شرکت¬کننده برای آشنایی بیشتر با مسابقات می¬توانند ویدئوی فینالیست¬های دوره قبل را در سایت آپارات مشاهده کنند.)

4- ملاک امتیازدهی داوران، محتوای پایان نامه و نحوه ارائه آن است، بنابراین تعداد مقالات مستخرج از پایان نامه و سایر امتیازات احتمالی آن، در ارزیابی تاثیری ندارد.

5- دانش آموختگانی که از ابتدای سال تحصیلی  97-96 تا پایان مهرماه سال 1400 از پایان‌نامه خود دفاع کرده باشند و همچنین دانشجویانی که پروپوزال پایان نامه خود را تا پایان آبان ماه 1401 به تصویب رسانده اند، می توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

6- تنها فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان شرکت در این مسابقات را دارند.

7- فارغ‌التحصیلان تمامی دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشگاه‌های خارجی مورد تأیید این  وزارت¬خانه¬ها می‌توانند در این مسابقات شرکت نمایند.

8- فرد منتخب علاوه بر دریافت جایزه¬ ای به مرحله¬ی بعدی این مسابقات که در سطح کشوری برگزار می¬شود راه پیدا خواهد کرد.

برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد هنر
شروع رویداد: 1401/9/19
پایان رویداد: 1401/12/7

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما

09024263005

----------

isojdart در اپلیکیشن‌های بله و تلگرام

آدرس ایمیل isnahonar1400@gmail.com

 

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 - All rights reserved.