درباره دوره آموزشی تکنسین داروخانه(مقدماتی)

تکنسین داروخانه (Pharmacy Technician) یا نسخه خوان یا نسخه پیچ فردی آموزش‌دیده است که عموما وظیفه نسخه‌خوانی و تحویل دارو به مراجعه‌کننده را بر عهده دارد و به دکتر داروساز در ساخت دارو کمک می‌کند. تکنسین داروخانه هم با مراجعه‌کنندگان و هم با پزشک و پرسنل داروخانه در ارتباط و تعامل است، بنابراین در کنار آشنایی با علم تخصصی داروسازی، به مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی نیز نیاز دارد.

فراگیران با گذراندن دوره، تبحرهای لازم در امر خواندن نسخه شامل نوع دارو، شکل دارو و تعداد آن را بدست می آورند. همچنین با دسته‌ بندی کلی داروها و اصول قفسه چینی داروخانه آشنا می گردند.

علاوه بر این از آنجایی که در داروخانه علاوه بر داروهای شیمیایی، داروهای گیاهی، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی نیز موجود می‌باشد، آشنایی مقدماتی با این گونه فرآورده‌ها و محصولات ضروریست.

برخی مهارتها وجود دارد که یک تکنسین موفق داروخانه در یک دوره آموزشی کوتاه مدت فرا می گیرد. این مهارت ها شامل اطلاعات در مورد داروها، ارتباطات خوب، مهارت های سازمانی با دیگران، مهارت های رایانه ای و قیمت زنی و همچنین تفکر انتقادی و کمک به دیگران را به دست می آورد.

آشنایی با این حرفه فرصتی مناسب برای افرادیست که به دنبال یک کار تمام وقت و یا نیمه وقت می باشند.

دوره نسخه خوانی برای افرادی که قبلا یه صورت تجربی یا تئوری اطلاعاتی در این زمینه کسب کرده اند، فرصت بسیار مناسبی است تا به صورت علمی و تخصصی این مهارت را فرابگیرند.

بعضی از تکنسین های داروخانه مهارت های تخصصی خود را در زمینه ی محصولات استریل، مواد افزودنی، اتوماسیون داروخانه و سیستم های اطلاعات سلامت نیز ارتقا می بخشند.این دوره 110 ساعت شامل 60 ساعت تئوری و 50 ساعت عملی خواهد بود 

برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد آذربايجان غربي
شروع رویداد: 1401/8/24
پایان رویداد: 1401/10/29

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما

متقاضیان برای شرکت در این دوره آموزشی می توانند  کلمه تکنسین را به سرشماره 500020606600 ارسال نموده و یا به دفاتر فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه فرمایند

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
نظرات کاربران در خصوص رویداد
امین علیرضایی - 1401/08/24
👌🏻👌🏻
فاطمه فدایی - 1401/08/25
👏👏
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2022 - All rights reserved.