درباره آیین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی ـ هنری هفته قرآن و عترت استان گیلان (جام قرآنی ضحی )

آیین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی ـ هنری هفته قرآن و عترت استان گیلان (جام قرآنی ضحی )، به منظور تولید آثار ماندگار و ارائه مفاهیم قرآن و عترت با زبان هنر به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان، مؤسسه قرآن و عترت تسنیم رشت و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ 29/8/1401برگزار شد.

در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ ذی‌الحجه(عید غدیر تا روز مباهله) که بیشترین آیات قرآن نازل شده و به همین مناسبت، پیشنهاد نام گذاری هفته قرآن و عترت استان با هدف دفاع از مبانی قرآن از سوی موسسه قرآن و عترت گیلان به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه و تصویب شد.

این جشنواره با فعالیت در بخش های هنری، فرهنگی و رسانه ای با هدف دعوت از جامعه هنری و فرهنگی در بهره مندی از مبانی قرآن کریم و (اهل بیت علیهم السلام ) جهت اجرای برنامه های خلاق و آثار ماندگار در هشت بخش (مطبوعات و خبرگزاری‌ها، آثار رادیو و تلویزیونی، رسانه و فیلم کوتاه، شعر،  هنرهای تجسمی، کتاب، پایان‌نامه و مقاله، شایسته تقدیر و چهره‌های قرآنی ) طراحی شد.

برای اولین بار در بخش مسابقات قرآن به صورت تیمی؛ ۶۵ تیم از مؤسسات و فعالین قرآنی حضور داشتند تا باعث تقویت روحیه جمعی در شرکت کنندگان باشد. در راستای معرفی و گرامی داشت 180 شهید قرآنی استان گیلان، نام تیم ها مزین به نام  این شهدای بزرگوار شد.

آثار بخش هنری که از نظر محتوایی قابلیت اجرای صحنه یا تبدیل شدن به فیلم را دارد، می تواند با پشتیبانی از جامعه هنری و حمایت از آثار آنان، در عرصه جهاد تبیین و خلق مبانی فاخر و ماندگار قرآنی، تحول ایجاد نمود.

معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان در بخش پوشش کامل خبری از سوی خبرگزاری بین المللی قرآن ایکنا-گیلان و مشارکت در برنامه های فرهنگی و هنری از سوی امور قرآنی این معاونت با جشنواره قرآن و عترت همکاری داشت.

شایان ذکر است آثار طاهره رفعتی(خبرنگار پیشین ایکنا) و محدثه مهدوی در رشته"گزارش و مصاحبه"، بخش مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری از جهادگران معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان برگزیده و تجلیل شدند.

اخبار
آیین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی ـ هنری هفته قرآن و عترت استان گیلان (جام قرآنی ضحی )
دوشنبه, 30 آبان,1401
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد گيلان
شروع رویداد: 1401/8/29
پایان رویداد: 1401/8/29

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
چندرسانه ای
تماس با ما

تماس: 01333362273

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
نظرات کاربران در خصوص رویداد
محمد شیدا - 1401/08/30
من الله التوفیق
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2022 - All rights reserved.