درباره چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی شعر باران

   ایران، سرزمینی است شعرخیز و ادب خیز که در دامان خود شاعران سترگی چون فردوسی، مولوی و حافظ و سعدی را پروریده است. شعر نزد ایرانیان، همواره بعنوان ناب ترین تجلی هنر کلامی، از جاذبه و شکوه خاصی برخوردار بوده است و این جاذبه، برغم تغییرات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در طول ادوار، همچنان به قوت خود باقی مانده است. فُرم شعر و محتوا و درونمایۀ اشعار در هردوره تغییر یافته است، اما خود شعر، یعنی جوهره و ماهیت بُنیادین آن، همچنان در خلوت و جلوت ایرانیان، بویژه نسل جوان، حضوری انکار ناپذیر دارد. آمار قابل توجه اشعار منتشر شدۀ شاعران جوان، چه به صورت چاپ در نشریات و فضای مجازی و چه به صورت کتابهای مستقل، خود نشان از این شیدایی دارد. برگزاری جشنواره های شعری، بستر مناسبی خواهد بود تا شاعران جوان استعداد و توانایی خود را محک بزنند و در تعاملی سازنده با دیگران، بیاموزند و بیاموزانند.

     جشنوارۀ دوسالانه سراسری دانشجویی شعر باران بر پایۀ همین رسالت فعالیت خود را از سال 1394 شروع کرده و امسال چهارمین دوره را به حول و قوۀ الهی در دو بخش سرایش و ترجمه آغاز نموده است. در این دوره نیز شاعران علاقمند می توانند آثار خود را در سه محور موضوعی قرآن و عترت، ویژه حضرت شاهچراغ علیه السلام و مضامین آزاد، در دو قالب اشعار کلاسیک و نو به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. برگزیدۀ این آثار، بر مبنای داوری استادان برجستۀ شعر و ادب پارسی، انتخاب خواهد شد.

 

 اطلاعات جشنواره :

4Roytab.ir/sherebaran

Fars.acecr.ac.ir

Instagram.com/shere_baran_festival

eita.com/hafez_center

 

نحوه ارسال آثار:

پست الکترونیک : Cul.fr@acecr.ac.ir

شماره مجازی : 09032941003

 

قالب اشعار :

کلاسیک / نو

 

محورهای موضوعی :

قرآن

عترت

مضامین آزاد

ویژه: حضرت شاهچراغ(ع)

 

 

اخبار
گفتگو با دكتر امیر حسین استقلال رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس در برنامه ققنوس رادیو فرهنگ در خصوص اختتامیه سومین جشنواره سراسری دانشجویی شعر باران و افتتاحیه جشنواره چهارم
چهار شنبه, 07 دی,1401
اطلاعات چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی شعر باران
سه شنبه, 08 آذر,1401
سرپرست جهاددانشگاهی فارس با اشاره به پایان کار سومین جشنواره ملی «شعر باران» ویژه دانشجویان سراسر کشور، موضوع چهارمین دوره این جشنواره را «قرآن و عترت» اعلام کرد.
دوشنبه, 07 آذر,1401
برگزارکننده: جهاددانشگاهی واحد فارس
شروع رویداد: 1401/9/2
پایان رویداد: 1401/11/30

QRCode رویداد
نظر شما در خصوص رویداد
تماس با ما

معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان فارس

شیراز - بلوار زند - ابتدای خیابان شهید فقیهی(صورتگر)

تلفن تماس : 07132300716

ایمیل :  Cul.fr@acecr.ac.ir

ثبت نظر در خصوص رویداد
متن پیام
ثبت نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 - All rights reserved.